Satynowy blask, satynowa skóra, satynowy połysk. Od razu widać, jakie cechy satyny doceniamy. Nawet metoda wykończenia wnętrz gwarantująca idealnie gładkie powierzchnie ścian nosi nazwę satynowej, satynowe są też farby do ścian.
Niegniotąca się, a do tego efektowna tkanina – gruba odmiana satyny. W przeciwieństwie do klasycznej satyny, która jest cienka i delikatna, gruba satyna nie będzie podkreślać naszych niedoskonałości. Jest to tkanina mięsista, o wyraźnie różniącej się lewej i prawej stronie. Prawa strona ma charakterystyczny połysk, lewa strona jest matowa – obie są reprezentacyjne, dlatego satyna gruba jest chętnie wykorzystywana w konfekcji damskiej – z przewagą tej wieczorowej i ślubnej.
Poduszki
Wyobraźmy sobie dekoracyjną poduszkę, na której nie można oprzeć łokcia bez obawy, że ją pognieciemy. Jeżeli chcemy uszyć poszewki na poduszki dekoracyjne, które się nie gniotą, a jednocześnie będą dekoracyjne i efektowne, sięgnijmy po satynę. Satyna to materiał na pokrowce na krzesła, ozdoby stołu i okien, a także na szale, kotary i dodatki ślubne. Jej cienka odmiana doskonale się sprawdza jako materiał na bieliznę nocną i tkanina pościelowa.
Uwaga na koty!
Miłośników kotów przestrzegamy przed kupnem satynowej pościeli, bo bardzo łatwo ją zaciągnąć. Jednak jak najbardziej zachęcamy do ozdabiania kanap poduszkami w stylowych poszewkach z grubej satyny – najlepiej z marszczeniem i wzorzystymi. Bogactwo kolorów i wzorów satyny sprawia, że każdy znajdzie ozdoby odpowiednie dla siebie i… swojego kota.